A+ A A-

Motocross w okolicy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skierniewice to nie tylko zapracowani ludzie bez pasji, to miasto pełne talentów, energii i sportów ekstremalnych, które robią się coraz bardziej popularne.

Tym razem chodzi o  motocross, który już dawno zawitał do naszego miasta. Pasjonatów moto sportów nie brakuje, fascynacja jednośladami może dotyczyć każdego, zarówno tych małych i tych starszych, wystarczą dobre chęci i motywacja. Tylko podstawowe pytanie: Gdzie jeździć? Niestety wiele torów w okolicy m.in. w Bolimowie zostało zamkniętych, lecz nie warto się smucić. Oficjalne tory, na które warto byłoby się wybrać to Sochaczew i Stryków, to są te najbliższe Skierniewic, jednak w Polsce powstaje ich coraz więcej.

Sochaczew – miasto chociaż już w województwie mazowieckim, wciąż rzut beretem od Skierniewic, trasa około 30 km zajmie niecałe pół godziny. Tor motocrossowy „Podzamcze” znajduje się w samym centrum miasta nad rzeką Bzurą. Homologowany tor o długości pętli 1250 m, średni czas przejazdu zajmuje ok. 2.30 -2.45 min. Duża ilość hopek (od 5-20 m długości) i sporo zakrętów zapewni motocyklistom wielogodzinną zabawę. Park maszyn usytuowany w głębi, w cieniu drzew gwarantuje miejsce na odpoczynek po treningu. W okresie letnim, gdy się bardzo kurzy dostępna bywa tylko część toru (ze względu na zapylenie oraz bliskość zabudowań), na wiosnę zwykle zalewany jest przez rzekę Bzurę. Grand Prix Niepodległości im. Władysława Dudzińskiego to coroczne wydarzenie motocrossowe odbywające się 11 listopada na torze. Ta impreza ściąga tradycyjnie najwięcej amatorów oraz najlepszych zawodników z całego kraju. Treningi mogą odbywać się we wtorki i czwartki w godzinach od 14.00 do 21.00, a w weekendy od 10.00 do 18.00, w pozostałe dni jazda na torze jest zabroniona. Opłata za dzień od motocykla wynosi 30zł, a za quad 50zł,  można dokonywać wpłat na miejscu u członków klubu. Tor nie posiada zaplecza sanitarnego.

Dojazd:
Od Wa-wy: przez centrum Sochaczewa na 3 światłach w lewo i potem pierwsza w prawo ulicą Podzamcze do samego końca. Tor widać z mostu nad Bzurą.

Kontakt:

Artur Wrzesiński
tel. kom. 604 112 975
fax. (46) 8635130
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji:

www.szarak.e-sochaczew.pl

Stryków – miasto w województwie łódzkim, około 50 km od nas, szybki dojazd autostradą A2 potrwa około pół godziny. Tor znajduje się przy ulicy Warszawskiej, jest pod opieką Miejskiego Klubu Sportowego „Zjednoczeni”. Stryków jest najmniejszym miastem w Polsce, w którym istnieje sekcja motocrossowa. Szeroki tor o długości 1710 m posiada  zróżnicowaną nawierzchnie – ziemną i piaszczystą oraz dużą ilość sztucznych hopek. Największy sukces w historii klubu to wicemistrzostwo Polski, które zdobył Jerzy Gałaj w klasie 125 cm w 1993 r. Odbywają się tutaj najważniejsze i najbardziej widowiskowe imprezy m.in. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski MX. Zawodnicy mają do dyspozycji ogromny park maszyn od strony trasy łódzkiej, a odpowiednie usytuowanie toru gwarantuję widzom świetną widoczność. Tor nie posiada zaplecza sanitarnego. W tym roku odbywała się tam już I runda Cross Country Mistrzostw Okręgu Łódzkiego.

Dojazd:
Wjeżdżając do Strykowa od strony Łowicza trzeba jechać prosto, przejechać centrum z kościołem i w zasadzie na wyjeździe z miasteczka po prawej stronie będzie widoczny Hotel 500. Jakieś 300 m przed hotelem trzeba skręcić w prawo. Tor jest widoczny z drogi głównej na Łódź. Jadąc od strony Łodzi trzeba skręcić tuż za Hotelem 500 w lewo i jesteś na torze.

Kontakt z właścicielem:

tel. (42) 719 81 57
faks 42 719 81 98

Więcej informacji:

www.strykow.pl

Grono entuzjastów motocross-u powiększa się z dnia na dzień, ilość torów zwiększa się, dochodzą nas słuchy o torach w miejscowościach: Piątkowisko czy  Józefów. Na bieżąco będziemy dodawać sprawdzone informacje.

Więcej zdjęć: www.facebook.com/izajurkowskafoto

Register

User Registration
or Anuluj