Nowatorskie I love SKC

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie ze strony Urzędu Miasta Skierniewice Zdjęcie ze strony Urzędu Miasta Skierniewice

Rok 2012 jest szczególnym rokiem dla Skierniewic. To właśnie 555 lat temu nadano Skierniewicom prawa miejskie. Z tej właśnie okazji została wydana przez Urząd Miasta płyta, której współtwórcą była osoba zaprzyjaźniona z naszym miastem oraz skierniewickimi festiwalami – dziennikarz muzyczny Radia Dla Ciebie – Marek Wiernik.

Na płycie możemy odnaleźć nagrania pięciu skierniewickich zespołów muzycznych, którzy poprzez swoje repertuary godnie reprezentują Skierniewice w różnych stylach – rockowym, folkowym czy soulowym. Ich wspólna pasja przyczyniła się do nagrania swoich autorskich utworów na pierwszą płytę zrealizowaną w ramach projektu „I love SKC”. Krążek, w połączeniu z pobudzającym brzmieniem Syspiki i Rollercoaster Groove, ze świetnie zorganizowaną artystycznie orkiestrą jazzowo – popową Drugiego Tygodnia, z folkowo – rockową prezentującą mocne riffy gitarowe kapelą Green Craft oraz z delikatną chilloutową otoczką The Acoustic Sound Of Smoke, wskazuje na pozytywną współpracę prezentowanych grup w promocję miasta a przede wszystkim o samej ich przebojowości. Wszystkie zespoły swoją twórczość prezentują podczas skierniewickich festiwali, m.in. podczas Ethnosfery, Święta Kwiatów Owoców i Warzyw, Rock May Festiwal oraz Festiwalu Muzyka Ku Górze. Skierniewice coraz więcej „inwestują” w promocję miasta. Poza wydaną płytą na początku września został nagrany klip promujący „I love SKC” na tle najciekawszych zakątków naszego miasta. Wystąpili w nim, m.in. członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Motocyklistów „Żelazny Orzeł”, zespół folklorystyczny „Ustronie”, niezwykle utalentowana artystka Anna Pokora (prace malarki możemy podziwiać w książce „Piórem i akwarelą”), grupa teatralna Banana Perwers Dominiki Dawidowicz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Akademia Tańca 4 – 20. Pokazanie pozytywnej energii naszego miasta łączącą pokolenia i rodzaje sztuki stanowić będzie wspaniałą wizytówkę miasta na zewnątrz.

Zapraszamy do obejrzenia:  http://www.youtube.com/watch?v=LgNUPzXxM6c

Register

User Registration
or Anuluj