A+ A A-

25 - 27 maja - warsztaty biżuterii wykonanej metodą SUTASZ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 - 27 maja - warsztaty biżuterii - SUTASZ

Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości zaprasza na warsztaty biżuterii wykonanej metodą SUTASZ.

Program:

25 maja, godz. 17 - 20 - "Nowa stara sztuka"

Sutasz to rodzaj haftu ręcznego kiedyś wykorzystywanego do ozdabiania ubrań i mundurów wojskowych. Obecnie również wykorzystywany do tworzenia pięknej i niepowtarzalnej biżuterii. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy warsztatów zapoznają się z materiałami, narzędziami oraz techniką stosowaną w sutaszu.

Wykonają własnoręcznie kolczyki w wybranej przez siebie kolorystyce na podstawie wcześniej wykonanego wzoru, z możliwością własnego udoskonalenia podstawy.

26 maja, godz. 16 - 19 - "Sutasz modny i luksusowy"

Haft sutaszowy został zaadoptowany na grunt sztuki przez artystów. Kunsztowna konstrukcja ozdób, użycie kamieni szlachetnych i pracochłonny proces sprawiły, że biżuteria tego rodzaju stała się wyrobem luksusowym. Każdy uczestnik warsztatów nauczy się łączenia kolorowych sznurków, kamieni i koralików w nietuzinkową całość i wykona zawieszkę na szyję.

27 maja, godz. 16 - 19 - "Dżinsy i atłas"

Technika sutaszu daje ogromne możliwości. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Sutasz możemy nosić nie tylko do wieczorowych sukien ale też do codziennych ubrań, w zależności od tego jakich materiałów użyjemy i jaki wzór zastosujemy: nowoczesny i prosty czy też wyszukany i bogaty. Na warsztatach wykonamy elegancką bransoletkę z zastosowaniem koralików.

Instruktorem prowadzącym będzie Justyna Kuran - Pruszyńska.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości przy ul. Piłsudskiego 2 (budynek USC).

Zgłosznia przyjmowanej są do 16 maja w sekretariacie MCK (pok. 108) bądź telefonicznie (46 833 24 12).

Koszt warsztatów wynosi 70 złotych.

Więcej informacji na stronie http://www.mckskierniewice.pl/index.php/inne/regionalna-akademia-tworczej-przedsibiorczoci/sutasz-warsztaty.html

Liczba miejsc ograniczona!

 Ostatnio zmieniany środa, 16 maj 2012 14:56

Register

User Registration
or Anuluj