A+ A A-

Skierniewice przyjazne rowerzystom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Coraz częściej spotykamy na naszych drogach rowerzystów. Fakt ten powinien wprawiać nas w zadowolenie, gdyż mieszkańcy poprzez codzienne eskapady rowerowe pokonują miejski chaos samochodowy, jednocześnie poprawiając swoją kondycję fizyczną. To jest także pewnego rodzaju „dzwonek” dla samorządowców by zadbali o rowerzystów i stworzyli im odpowiednie warunki do poruszania się po skierniewickich drogach.

Oczywiście stopniowo ten plan jest realizowany, jednakże często z poważnymi skutkami dla bezpieczeństwa jednośladów, np. niedostateczne doświetlenie ścieżek, nieodpowiednio dobrana kostka brukowa, jak również źle projektowanie – slalom między pachołkami. Innym problemem jest odpowiednie oddzielenie strefy dla pieszych od strefy dla rowerzystów. Wielu z przechodniów porusza się właśnie tą drugą przyczyniając się do sytuacji gwałtownego hamowania bądź nawet upadku. Z innej strony przejazdy rowerowo – piesze są idealnymi miejscami do wymuszenia pierwszeństwa przez kierowców.

Dlatego zwracam się z ogromną prośbą zarówno do kierowców czterech, jak i dwóch kółek, o rozsądek i rozwagę zbliżając się do takiego przejścia. Od kilku lat można zauważyć niekończącą się ilość remontowanych ulic. Mając na uwadze, iż nasze miasto zmienia się pod względem infrastruktury drogowej, mam nadzieję, że władze uwzględnią w swoich planach także infrastrukturę rowerową.

Pokażmy Skierniewice innym miejscowościom i turystom jako miasto przyjazne rowerom. Szczególnie, że posiadamy warunki do rozwoju turystyki rowerowej.

Z uzyskanych informacji mają powstać nowe cztery ścieżki rowerowe na terenie Skierniewic oraz ścieżka od granic miasta do Nowego Kawęczyna. Gminna ścieżka rowerowa jest jak najbardziej potrzebna, gdyż wielu mieszkańców dojeżdża rowerami do miasta. Połączy się ona z obecną ścieżką wzdłuż ulicy Rawskiej (odcinek od ulicy Koszarowej do ulicy Granicznej). Nowe miejskie ścieżki rowerowe powstaną wzdłuż: Alei Niepodległości i ulicy 1 Maja – 1724 m, ulicy Zadębie – 1817 m, ulicy Strobowskiej – 2292 m oraz ulicy Batorego – 749 m, których etapy realizacji planowane są na drugi i trzeci kwartał 2012 i 2013 roku.

 

Artykuły powiązane

Register

User Registration
or Anuluj