Instytucje kultury

A+ A A-

Chór Cantores Cordis Iesu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chór Cantores Cordis Iesu, fot. Krystyna Nowakowska Chór Cantores Cordis Iesu, fot. Krystyna Nowakowska

Chór działa przy kolegiacie p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa (na osiedlu Widok)

Chór ma w swoim repertuarze bogaty wybór utworów pasyjnych w językach polskim i łacińskim, także pieśni patriotyczne. Na dorobek artystyczny chóru parafialnego Cantores Cordis Iesu składają się koncerty podczas dużych uroczystości diecezjalnych, parafialnych i świeckich, na przykład z okazji ingresu biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby (w katedrze w Łowiczu), festiwali muzyki organowej i kameralnej (między innymi w kolegiacie p.w. NSPJ w Skierniewicach), oraz nagranie dwóch płyt na nośniku CD, pierwszej w 2002 r., z kolędami, drugiej w 2010 r., z pieśniami oraz improwizacjami organowymi utworów o sercu Pana Jezusa.

W 2009 r. chór Cantores Cordis Iesu obchodził 10-lecie istnienia. Połowę 30-osobowego 4-głosowego zespołu stanowią chórzyści chóru papieskiego, który 14 czerwca 1999 r. wziął udział w liturgii mszy św. celebrowanej w Łowiczu przez papieża Jana Pawła II.

Od jesieni 2009 r. chór Cantores Cordis Iesu należy do krajowego związku chórów Caecilianum - www.caecilianum.eu

 

Kościół w Kurdwanowie, fot. K.Nowakowska

 

 

 

22 stycznia 2012 roku wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek w kościele – zabytku architektury sakralnej z XVII w. w Kurdwanowie w powiecie żyrardowskim. (Kurdwanów znajduje się w diecezji łowickiej.)

 

 

 

 

 

 

 

1 kwietnia 2012 r w niedzielę palmową podczas wieczornych rozważań w bazylice mniejszej na Widoku na temat śmierci Jezusa Chrystusa  chór CCI po raz pierwszy wykona utwór pasyjny BONE JESU, znany z wykonań międzynarodowych, oraz kilka utworów polskich.

W Wielką Sobotę, na zakończenieTriduum, i podczas rezurekcji tradycyjnie - od paru lat - zabrzmi Alleluja Haendla.

(tekst i foto kn)

Register

User Registration
or Anuluj