A+ A A-

Ferie 2014 w Izbie Historii Skierniewic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 - 31- stycznia - FERIE W IZBIE 

 

Podczas ferii zapraszamy od wtorku do piątku w godz. 10-16 oraz w soboty i niedziele od 10 do 13 na wystawę "Dzieje miasta 1359-1945" oraz projekcje filmów o Skierniewicach. Będzie można zobaczyć obraz z cyklu Turystyczna Encyklopedia Regionu w reż. Jadwigi Wileńskiej, w którym po Skierniewicach oprowadza Ryszard Bonisławski, dokument Andrzeja Polanowskiego z opowieścią Juliana Brzozowskiego i Karola Nowakowskiego oraz film Andrzeja Krysiaka zrealizowany w 550 rocznicę powstania miasta.

OTWARTE WARSZTATY LITERACKIE 

W piątek 31 stycznia o godz. 17.oo zapraszamy wszystkich, którzy piszą i chcą porozmawiać o swojej twórczości na otwarte warsztaty literackie, które poprowadzi Jerzy Jankowski, poeta, prozaik, dziennikarz, członek Związku Literatów Polskich, autor książek: „Przecież ktoś musiał”, „Słowo krwotok”, „Waffen SS”, „My tu jeszcze wrócimy”, „Tysiące dób”, „Pogo”, „Śpiewak i cisza”. J. Jankowski, współtwórca grup poetyckich i literackich, m. in. grupy SOPeL - Skierniewicki Odprysk Poezji ewentualnie Literatury, działającej od 2000 roku, uważa, że: „poezja to nie żarty, na to można umrzeć”.

MUZYCZNE OBRAZY ETNOGRAFICZNE 

Na koncert Muzyczne Obrazy Etnograficzne w wykonaniu Mariusza Rutkowskiego, pianisty, który swą grą oczarowuje melomanów zarówno w kraju jak i za granicą, zapraszamy 7 lutego o godz. 17.oo. Program koncertu wypełnią utwory fortepianowe Oskara Kolberga, niestrudzonego badacza tradycji ludowych, kompozytora, którego dwusetna rocznica urodzin została uhonorowana ogłoszeniem 2014 r. Rokiem Kolberga.

Ostatnio zmieniany środa, 28 maj 2014 19:43

Register

User Registration
or Anuluj