A+ A A-

Wystawa WTZ w Akademii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

od 9 stycznia - wystawa "Sztuka niepełnosprawnych balsamem dla duszy"

 

Sztuka niepełnosprawnych balsamem dla duszy          

                Twórczość artystyczna jest swoistym środkiem wyrazu - formą manifestacji własnego istnienia, dlatego tak ważną rolę odgrywa w terapii osób niepełnosprawnych.

                Dzięki arteterapii, osoby niepełnosprawne stają się artystami, jednocześnie pomysłodawcami i twórcami swojego dzieła. Prace tych artystów, szczere, prawdziwe w swoim wyrazie są niezwykłe, zachwycają kolorami ,zaskakują pięknem formy. Są unikalną formą ekspresji, często opowieścią twórców o ich świecie. Twórczość ta pozwala im wyrażać siebie i walczyć o chęć do życia.

                Prezentowane prace są wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Skierniewicach. WTZ jest miejscem, gdzie osoby niepełnosprawne mają szansę samorealizacji, odzyskania własnej wartości. Uczestnictwo w licznych zajęciach prowadzonych przez WTZ pozwala niepełnosprawnym rozwijać się, przeciwdziała ich bezradności, bezsilności i marginalizacji.

Najprostszym sposobem aby pokazać, że sztuka niepełnosprawnych jest doceniana, przynosi satysfakcję niepełnosprawnym twórcom, jest odwiedzanie ich wystaw.

 

FotoRelacja z wernisażu:

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 luty 2014 21:32

Register

User Registration
or Anuluj