A+ A A-

FotoRelacja z piwnego festiwalu w Żyrardowie

Czytaj więcej...

Jest propozycja, czy mielibyście ochotę dołączyć? rodzinnie, przy dobrej muzyce?

Czytaj więcej...

25 stycznia 2018  odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. B.Prusa wykład Zbyszka Gradowskiego i Mariusza Pierzankowskiego

Czytaj więcej...

26 sierpnia 2017 roku związek małżeński zawarli - Ewa Arciszewska i Piotr Moskwa

Czytaj więcej...

Idąc za ciosem, także i w tym roku członkowie Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei postanowili zorganizować obóz wolontariacki w stanowiącej własność organizacji Parowozowni Skierniewice. 

Opublikowano w Miłośnicy Kolei
Czytaj więcej...

Chmiel w cieniu winorośli


Czwarta Skierniewicka Biesiada Bractwa Piwnego odbywała się 10 czerwca w cieniu winnicy. Skierniewicki Klub Drugi Dom nie wyhodował ani jednego pnącza, a jednak wino lało się tego wieczora strugami. Oprócz piwa oczywiście.  Wszystko za przyczyną specjalnych gości z Rzeczycy koło Rawy Mazowieckiej, którzy dowiedli, że w środku Polski można nie tylko warzyć piwo, ale też uprawiać winorośl i wytwarzać z owoców bardzo smaczne wino. Cezary Wasiak przybył na  biesiadę z rodziną i z satysfakcją patrzył, jak rozwesela gości napój z jego winnicy.

 

Goście, choć pogoda była niepewna, dopisali. Przy stolikach było wielopokoleniowo i rodzinnie. Szef skierniewickiego bractwa Zbyszek Gradowski witał stałych bywalców biesiad i nowych gości. Nie krył dumy, że to już czwarta czerwcowa biesiada i że wytwarza się nowa tradycja spędzania czasu z rodzinami przy kufelku złocistego płynu, grillu i dobrej muzyce. Tę ostatnią zapewnił zespół Qumple. Degustacje, zabawy i tańce – czy trzeba czegoś więcej na początek lata? A przecież był jeszcze  kącik smakosza z kiełbaskami i kaszanką  z grilla i kociołkiem gorącego barszczu. Gospodarz Drugiego Domu Marek Kowalski i popularyzator ścibiorowskich smaków Tomasz Muszyński nie pozwolili, by ktokolwiek choć przez chwilę poczuł się głodny.

 

Czwarta Biesiada przeszła do historii. Będzie piąta. Niejeden z biesiadników  westchnął: szkoda, że dopiero za rok.

 

Czwarta edycja i zarazem 75. w historii Bractwa odbyła się w Klubie Drugi Dom w Skierniewicach

 

 

 

Czytaj więcej...

28 kwietnia 2017 w skierniewickiej Parowozowni odbyła się uroczystość Parowozy Kultury oraz obchody 111.lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wśród laureatów tegorocznego tytułu znalazła się członkini Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera - Małgorzata Lipska-Szpunar

Czytaj więcej...

To już piąta edycja prezentacji pasjonatów kolekcjonowania przedmiotów różnych.

W czwartek, 30 marca 2017, o godz. 18.00 w Akademii Twórczej Przedsiębiorczości odbył się wernisaż wystawy pt. Nasze Kolecje 5".

Czytaj więcej...

26 lutego 2007 r. z inicjatywy skierniewickich pasjonatów Zbyszka Gradowskiego, Mariusza Pierzankowskiego i Andrzeja Nowakowskiego odbyło się spotkanie założycielskie  Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera.

Czytaj więcej...

 30 stycznia 2017 roku Skierniewicki Klub Kolekcjonera wyruszył do Nieborowa, gdzie wśród wielu atrakcji m.in. świętowano zeszłoroczne 80.urodziny Seweryna Lewandowskiego.

Czytaj więcej...

W okresie jesienno-zimowym Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich jest nieczynna, mamy natomiast znakomitą okazję by eksponaty pieczołowicie zebrane i odrestaurowane zobaczyć.

Właśnie otworzone zostały dwie ciekawe wystawy, jedna w Skierniewicach druga w Łowiczu.

Czytaj więcej...

W piątek 28 października 2016 w Miejskim Domu Kultury W Rawie Mazowieckiej odbył się wernisaż wystawy pt. "fotoGRAGIKA Zbyszka Gradowskiego" wśród zebranych gości liczna grupa ze Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera

Czytaj więcej...

Register

User Registration
or Anuluj