Andrzej Matyjaszczyk (1959-2022)

Andrzej Matyjaszczyk (1959-2022)
ODSZEDŁ NASZ KOLEGA ZE SKIERNIEWICKIEGO KLUBU KOLEKCJONERA
Andrzej Matyjaszczyk (1959-2022)
W sobotę 20 sierpnia 2022 o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym w Skierniewicach pożegnamy Andrzeja Matyjaszczyka, naszego kolegę ze Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera w Akademii Twórczości. Drogi Andrzeju, odszedłeś od nas tak nagle, że jeszcze nie dociera do nas, że Ciebie nie ma. Nie przyjdziesz już na spotkania kolekcjonerów, ale ufamy, że jesteś tu jeszcze z nami i że widzisz, jak bardzo jesteś nam drogi. Twoja skromność, a jednocześnie radość życia i optymizm zjednał Ci wielu przyjaciół, nie tylko wśród kolekcjonerów, ale i w życiu zawodowym. Byłeś osobą towarzyską, przyjazną dla ludzi, a jednocześnie bardzo rodzinną. Byłeś ciekawy świata, wiele z żoną Lidką podróżowałeś, często na przeróżnego rodzaju targi staroci, skąd przywoziłeś różnorodne skarby. Przez swoją skromność, nie zawsze chwaliłeś się swoimi zbiorami. Dopiero gdy w Akademii Twórczości organizowaliśmy wystawę zbiorów naszych kolekcjonerów okazywało się, że masz przebogate, ciekawe i różnorodne kolekcje, często związane ze Skierniewicami, które mogły być eksponowane na wystawie. Odszedłeś za wcześnie, w pełni życia z wieloma pomysłami i zamierzeniami, których nie zdążyłeś zrealizować. Miałeś wiele planów na przyszłość, zaprosiłeś nas do Siebie na działkę, w sierpniu wybierałeś na Jarmark Staroci w Kiermusach, niestety te plany już nie dojdą do skutku.
Jeszcze miesiąc temu wspólnie planowaliśmy w Akademii Twórczości na wrzesień wystawę z cyklu „Rodzinne pasje” prezentującą kolekcje rodziny Matyjaszczyków, czyli Twoje, Lidki i córki Igi, bo całą rodzinę zaraziłeś kolekcjonowaniem. Już teraz możemy zaprosić Państwa na tę wystawę, która odbędzie się 29 września w Akademii Twórczości. Ufamy Andrzeju, że będziesz wtedy duchem z nami, a Lidka i Iga opowiedzą o Twoich pasjach. W najbliższym czasie wydany zostanie album ze skierniewickimi pocztówkami zadedykowany właśnie Tobie, ponieważ wykorzystane będą także twoje zbiory. Często podczas licytacji internetowych potrafiłeś zrezygnować z kupna pocztówki na rzecz kolegów ze Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera, co jest raczej rzadkim zjawiskiem. Dziękujemy Ci za to jaki byłeś. A byłeś osobą, która kochała życie, zawsze z poczuciem humoru i uśmiechem na ustach.
Choroba nadeszła nagle i niespodziewanie. Żyłeś nadzieją do ostatniej chwili. Nigdy nie uskarżałeś się na nic, nawet w chorobie byłeś osobą bardzo pogodną, potrafiącą żartować i w tym możesz być przykładem do naśladowania. Nawet w trudnych chwilach gościł uśmiech na twojej twarzy.
Nadszedł dla nas dzień, by złożyć Ci ostatni hołd. Hołd osobie jaką byłeś i jesteś. Mamy odwagę mówić w czasie teraźniejszym, ponieważ nadal będziesz gościć w naszych sercach. Jesteś i pozostaniesz nam bardzo drogi i będzie nam Ciebie brakowało. Nie rozpaczamy po Tobie, lecz radujemy się, że dane nam było Cię znać i przyjaźnić się. Żegnamy Cię Andrzeju, odszedłeś od nas tak skromnie jak żyłeś, ale zawsze będziemy Cię wspominać i pamiętać.
Składamy wyrazy głębokiego współczucia całej rodzinie Andrzeja.
Twoi przyjaciele ze Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera.