A+ A A-

Skierniewiccy kolejarze i ich święto

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

24 listopada 2012 r. - Święto Kolejarzy

 

25 XI przypada w święto patronki kolejarzy – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Z tej okazji Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza do Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na obchody Święta Kolejarza. Zgodnie z coroczną już tradycją, odbędą się one w sobotę. W tym roku zapraszamy 24 listopada 2012 r. w godz. 11.00-14.00.

W programie:

•  spotkanie kolejarzy (dla czynnych i emerytowanych pracowników kolei, początek o godz. 11.00)

•  wystawa taboru współczesnego (najnowocześniej lokomotywy w Polsce!)

•  wystawy zdjęć i obrazów: „25-lecie PSMK i 20-lecie działalności PSMK w Parowozowni Skierniewice”, „Świat kolei parowych na fotografiach i obrazach Zbigniewa Sułkowskiego”, „Parowozownia w Pile” aut. Tomasza Kozłowskiego

•  wystawa czynnych eksponatów: urządzenia sterowania ruchem kolejowym i centrala telefoniczna.

 

Dodatkowo tego samego dnia wieczorem w godz. 16.00-18.00 odbędzie się czwarty i ostatni w tym roku „Wieczór w Parowozowni”, który w całości będzie przygotowany przez członków i wolontariuszy PSMK i poświęcony kolei: o godz. 16.00 Tadeusz Suchorolski pokaże historyczne slajdy, a o godz. 17.00 Piotr Goszczycki poprowadzi spotkanie literackie. W przerwie pomiędzy prezentacjami będzie można zwiedzić wystawę zdjęć „Parowozownia w Pile” aut. Tomasza Kozłowskiego. Cykl czterech wydarzeń artystycznych jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi (dotacja 7 000 zł na zadanie „Wieczory z kulturą w zabytkowej Parowozowni Skierniewice”).

 

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 listopad 2012 13:20

Register

User Registration
or Anuluj