A+ A A-

Izba Historii w kwietniu 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

kwiecień - zaproszenie do Izby

04-04-2017 g. 17.00Z CYKLU: KONCERT DYPLOMANTÓW  

W cyklu Koncerty dyplomantów wystąpi Justyna Przybysz, dyplomantka Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach w klasie wiolonczeli Katarzyny Horbowicz-Kinal. Towarzyszyć jej będzie Katarzyna Kwiatkowska, pianistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz studiów podyplomowych w Stätliche Hochschule für Musik w Karlsruhe. W programie koncertu usłyszymy utwory Luigi Boccheriniego, J. S. Bacha, Andre Servaisa, Auguste Franchomme, Josepha Haydna i Davida Poppera.

 

07-04-2017 g. 17.00 KONCERT KAMERALNY  

Koncerty wybitnej pedagog prof. Aleksandry Nawe i studentów Akademii Muzycznej w Łodzi stają się powoli tradycją. W piątkowy wieczór 7 kwietnia prof. Aleksandra Nawe wystąpi wraz Maciejem Madalińskim - utalentowanym tenorem, który w 2015 r. zadebiutował na deskach teatru deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w roli Raula de St. Brioche’a w operetce „Wesoła wdówka” Franciszka Lehara i pianistką Sławą Stronczyńską, wyróżnioną na XVI Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu, finalistką Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie.

 

12-04-2017 g. 18.30 SKIERNIEWICKI KLUB GENEALOGÓW  

Skierniewicki Klub Genealogów zaprasza na warsztaty genealogiczne 12 kwietnia o godz. 18.30 do sali konferencyjnej przy ul. Senatorskiej 12. Gościem spotkania będzie dr Andrzej Kompa, historyk, adiunkt na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego.

 

21.04 g. 17.00 SOPeL: WIECZÓR LITERACKO-MUZYCZNY

koncert literacko muzyczny Klubu Literatów Sopel, Teksty literackie: Jerzy Jankowski, Maria Czyżykowska-Karczewska, Marlena Mazurek, Bożena Klejny, Wiesława Maciejak, Wincenty Grewkowicz, Krystyna Kostarska, Lena Wiśniewska, Sebastian Marasek. Koncert zespołu Szum Butów Stróża w składzie: Marcin Biernacki – wokal, Piotr Kozłowski – instrumenty klawiszowe, Sebastian Marasek  - gitara akustyczna

 

27.04., g. 16.00 Kamerą w Historię – projekt Łukasza Saptury

Na zakończenie cyklu filmowego „Kamerą w Historię” Łukasz Saptura proponuje film z 1934 r. "Księżna Łowicka" w reżyserii Mieczysława Krawicza i Janusza Warneckiego. Głównym wątkiem zrealizowanego na podstawie powieści Wacława Gąsiorowskiego filmu jest całkowicie zmyślona historia miłości między Joanną Grudzińską (Jadwiga Smosarska) a majorem Walerianem Łukasińskim (Józef Węgrzyn), konspiratorem, zaangażowanym w spisek powstańczy. Joanna zostaje żoną Wielkiego Księcia Konstantego Romanowa (Stefan Jaracz) i księżną łowicką, a Łukasiński wtrącony do więzienia tuż przed wybuchem powstania listopadowego nie zdradza swoich współtowarzyszy spiskowców. Przed filmem Łukasz Saptura opowie o Joannie Grudzińskiej i małżeństwie z Konstantym oraz o prawdzie historycznej w konfrontacji z prawdą filmową na przykładzie pokazywanej produkcji.

 

30-04-2017 g. 13.00 ODKRYJ MALARZY. ELIMINACJE DO KONKURSU MOJA PRZYGODA W MUZEUM 

Eliminacje do XXXIX Międzynarodowego Konkursu Moja Przygoda w Muzeum organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.. Odkryj twórczość malarzy związanych ze Skierniewicami lub okolicą. Stwórz pracę, która wyrazi Twoją fascynację obrazem wybranego przez Ciebie twórcy. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 r. ż./*25 r. ż. (*osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności). Prace można nadsyłać do Izby Historii Skierniewic do 30 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 2 czerwca. Nagrodzone prace wezmą udział w finale konkursu w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Register

User Registration
or Anuluj