A+ A A-

Wystawa o Chatelaillon Plage w Akademii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

od 26 listopada - wystawa fotografii Dariusza Chęcielewskiego

 

Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

zaprasza na wystawę

„Chatelaillon-Plage – miejsce magiczne”

w fotografii Dariusza Chęcielewskiego

RATP, ul. Piłsudskiego 2

Skierniewice

Chatelaillon-Plage, miasto we Francji w departamencie Charente Maritime, już 20 lat współpracuje  ze Skierniewicami. Obecnie obchodzimy 20-lecie przyjaźni i rok 2015 został w Skierniewicach ogłoszony Rokiem Francuskim. Przez ten okres prawie 1000 mieszkańców naszego miasta odwiedziło Chatelaillon-Plage i uczestniczyło m.in. w tamtejszych obchodach Święta Miasta. W  imprezie tej, odbywającej się corocznie pod innym  hasłem, uczestniczą prawie wszyscy mieszkańcy poprzebierani w oryginalne stroje.  Tegoroczna parada podczas Święta Miasta  przeistoczyła się w Krainę Baśni.  Fotografie, które mają Państwo okazję  obejrzeć,  ukazują spontaniczność i radość mieszkańców oraz świadczą o ich aktywnym udziale w życiu miasta. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Skierniewice Dariusz Chęcielewski, autor wystawy,  jest od lat sympatykiem Klubu Francuskiego, gości u siebie mieszkańców Chatelaillon-Plage i podtrzymuje przyjacielskie kontakty między naszymi miastami.


Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości
ul. Piłsudskiego 2  96-100 Skierniewice

tel.  46 833 70 93
www.akademiaskierniewice.pl  e-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rzeźby Żeglińskiego

  od 17 marca - Świat rzeźby Mieczysława Żeglińskiego

 • Chłopi w 160 wydaniach

  od 14 stycznia - wystawa "Chłopów" z kolekcji Zb. Stania

 • Wystawa w Akademii

  od 12 listopada - wystawa Jerozolima -  Światło ze Wschodu

 • Przybieżeli Anieli w RATP

  29 listopada 2012r - Przybieżeli Anieli

 • Z wystawami do Chatelaillon-Plage

  W dn. 23-29 lipca 2012 r. w trzech galeriach partnerskiego miasta Chatelaillon-Plage we Francji zaprezentowane zostały prace Agnieszki Kubik-Ablewskiej, Doroty Jankiewicz, Anny Pokory, Michała Gałęzowskiego, Adama Hanuszkiewicza, Mikołaja Sumińskiego i Zbyszka Gradowskiego.

Register

User Registration
or Anuluj