A+ A A-
Skierniewickie Bractwo Piwne

Skierniewickie Bractwo Piwne

Skierniewickie Bractwa Piwne powstało 21 grudnia 1998 roku.

Od tego czasu kamraci spotykają się nieprzerwanie cztery razy w roku : wiosną, latem, jesienią i zimą na swoich biesiadach. Poza nimi uczestniczą w rajdach, degustacjach, wyjazdach, koncertach i innych.

FotoRelacja z piwnego festiwalu w Żyrardowie

Czytaj więcej...

Jest propozycja, czy mielibyście ochotę dołączyć? rodzinnie, przy dobrej muzyce?

Czytaj więcej...

Chmiel w cieniu winorośli


Czwarta Skierniewicka Biesiada Bractwa Piwnego odbywała się 10 czerwca w cieniu winnicy. Skierniewicki Klub Drugi Dom nie wyhodował ani jednego pnącza, a jednak wino lało się tego wieczora strugami. Oprócz piwa oczywiście.  Wszystko za przyczyną specjalnych gości z Rzeczycy koło Rawy Mazowieckiej, którzy dowiedli, że w środku Polski można nie tylko warzyć piwo, ale też uprawiać winorośl i wytwarzać z owoców bardzo smaczne wino. Cezary Wasiak przybył na  biesiadę z rodziną i z satysfakcją patrzył, jak rozwesela gości napój z jego winnicy.

 

Goście, choć pogoda była niepewna, dopisali. Przy stolikach było wielopokoleniowo i rodzinnie. Szef skierniewickiego bractwa Zbyszek Gradowski witał stałych bywalców biesiad i nowych gości. Nie krył dumy, że to już czwarta czerwcowa biesiada i że wytwarza się nowa tradycja spędzania czasu z rodzinami przy kufelku złocistego płynu, grillu i dobrej muzyce. Tę ostatnią zapewnił zespół Qumple. Degustacje, zabawy i tańce – czy trzeba czegoś więcej na początek lata? A przecież był jeszcze  kącik smakosza z kiełbaskami i kaszanką  z grilla i kociołkiem gorącego barszczu. Gospodarz Drugiego Domu Marek Kowalski i popularyzator ścibiorowskich smaków Tomasz Muszyński nie pozwolili, by ktokolwiek choć przez chwilę poczuł się głodny.

 

Czwarta Biesiada przeszła do historii. Będzie piąta. Niejeden z biesiadników  westchnął: szkoda, że dopiero za rok.

 

 

Czwarta edycja i zarazem 75. w historii Bractwa odbyła sięw Klubie Drugi Dom w Skierniewicach

 

 

 

Czytaj więcej...

W letnie popołudnie 18 czerwca w Klubie Drugi Dom odbyła się biesiada

Czytaj więcej...

Nadchodzi czas by odpocząć od piłkarskich emocji, pozostawić w spokoju telewizor, by w najdłuższy dzień i najkrótszą letnią noc (prawie) spędzić miło i w przyjaznym gronie biesiadną sobotę.

Czytaj więcej...

27 czerwca 2015 r. odbyła się 2.Biesiada Skierniewicka zorganizowana przez Skierniewickie Bractwo Piwne, Klub Drugi Dom oraz Agencję Estet, przy wsparciu Zakładów Mięsnych ŚCIBIORÓW i Piekarnię MAKÓW

Czytaj więcej...

Wszystkich, którzy cenią sobie kulturalną zabawę i klimat artystyczno-towarzyskiego wydarzenia zapraszamy 27 czerwca na godzinę 16.00 do klubu Drugi Dom przy ulicy Mickiewicza 11 na 2.Biesiadę Skierniewicką.

Czytaj więcej...

14 czerwca 2014 roku uhonorowana została postać jednego z najwybitniejszych skierniewiczan – właściciela browaru i społecznika Władysława Strakacza.

Uroczyście odsłonięto tablice informacyjne na swerze Jego imienia. Po tej uroczystości w Klubie Drugi Dom odbyła się Biesiada Skierniewicka.

Czytaj więcej...

Register

User Registration
or Anuluj