A+ A A-

Żelazowa Wola - zobacz więcej za pół ceny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10-11 marca - Muzeum w Żelazowej Woli - weekend za pół ceny

 

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

Położony w pobliżu Sochaczewa Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli od wielu lat stanowi najsłynniejsze miejsce kultu polskiego kompozytora. Historyczna oficyna jest jedynym obiektem pamiętającym czasy, gdy w jej wnętrzach mieszkała rodzina Chopinów. Budynek otoczony jest wspaniałym parkiem, który powstał w latach 30. XX wieku i po gruntownej rewaloryzacji w 2010 roku odzyskał swój niepowtarzalny charakter, stając się urokliwym miejscem odpoczynku.

 Pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzenia tego niepowtarzalnego miejsca. Dobrą okazją może być kolejna edycja akcji promocyjnej „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. W weekend 10-11 marca 2018 roku osoby prywatne, jak i grupy zorganizowane będą miały możliwość skorzystania z 50% zniżki na wstęp do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. Podczas pobytu zapraszamy do zwiedzenia wystaw stałej i czasowej, spaceru po parku oraz skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

 Scenariusz ekspozycji stałej, znajdującej się we wnętrzach Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, został przygotowany w oparciu o najnowsze badania nad historią Żelazowej Woli. Ważnym elementem wystawy są obiekty oryginalne, wśród nich pamiątki rodzinne Chopinów. Obecnie dostępna jest również wystawa czasowa „Nowoczesność i tradycja. Park-pomnik w Żelazowej Woli”, która jest podsumowaniem kolejnego etapu badań nad historią parku. Po raz pierwszy prezentujemy materiały związane z zakładaniem parku w Żelazowej Woli (mapy, plany, szkice robocze małej architektury, akwarele-studia kompozycji krajobrazowych). Zestawiamy je z fotografiami z czasów powstania parku, ukazującymi jego oryginalny, przedwojenny kształt.

 Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli funkcjonuje przez cały rok jako miejsce intensywnej działalności kulturalnej i edukacyjnej. W niedzielę 11 marca zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnej Niedzieli, w ramach której nie zabraknie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

 Maluchy w wieku od 0 do 3 lat zapraszamy już na godzinę 10.30. Najmłodsi Melomani to zajęcia umuzykalniające podczas których poprzez rytmiczne śpiewanki staramy się kształtować słuch dziecka, jednocześnie rozbudzając w nim muzyczną ciekawość.

 Na dzieci powyżej 3 roku życia, od godziny 11.00 czeka Mała Akademia Chopinowska, w trakcie której poprzez rozmaite aktywności muzyczne wprowadzamy młodych uczestników w skomplikowany świat dźwięków. Wspólne śpiewanie, nauka gry na prostych instrumentach, zabawy z rytmem, czy pierwsze kroki tańców ludowych, to tylko niektóre zadania w naszej Akademii. Tego dnia uczestnicy zapoznają się z tematem: Polonezy i mazurki w twórczości Fryderyka Chopina.

 Drugą częścią zajęć Małej Akademii Chopinowskiej jest Klub Przyrodnika, podczas którego mali odkrywcy z lornetkami i lupami wyruszają poznawać świat roślin i zwierząt. W trakcie przechadzki mogą dotknąć i zobaczyć to, czego zwyczajowo nie dostrzegamy. Marcowa wycieczka przebiegnie pod hasłem: Hibernacja czy pobudka? 

Na zakończenie zapraszamy młodzież i dorosłych na Spacer Przyrodniczy, podczas którego uczestnicy zaznajamiają się z różnorodnością gatunkową roślin, zgłębiają tajniki badań przyrodniczych oraz odpowiadają na pytania związane z miejscową florą i fauną.

 

Cennik PROMOCYJNY:

Bilet normalny

Park i muzeum 11,5 zł

Park 3,5 zł

 

Bilet ulgowy

Park i muzeum 7 zł

Park 2 zł

 

RODZINNA NIEDZIELA - 11.03.2018 r.:

Najmłodsi Melomani, g. 10.30

koszt: 7,5 zł pojedyncze zajęcia (dla uczestników Małej Akademii Chopinowskiej - wstęp wolny)

 

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika, g. 11.00–12.30

koszt: 7,5 zł pojedyncze zajęcia (w ramach biletu dziecko i dwie osoby dorosłe mogą bezpłatnie zwiedzić Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park)

 Spacer Przyrodniczy, g. 12.30-13.15

możliwość uczestnictwa w ramach biletu wstępu do Parku

 Rezerwacje:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli

Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

Register

User Registration
or Anuluj