A+ A A-

Święto Kolejarza 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 listopada - Dzień Otwarty i Święto Kolejarza

 

W sobotę, 25 listopada o godz. 11.00 zapraszamy na „Dzień Otwarty” z okazji Święta Kolejarza, w ramach którego będzie można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur.

Na zwiedzających czekają:
- wystawa taboru kolejowego;
- urządzenia do obsługi parowozów;
- dawna hala maszyn;
- interaktywna wystawa ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”.

Na gości oczekujemy o godzinie 11.00.

Wstęp wolny.

W niedzielę, 26 listopada o godz. 12.30 odbędzie się w skierniewickim kościele p/w św. Jakuba  nabożeństwo w intencji kolejarzy  oraz członków i wolontariuszy PSMK.

Jednocześnie z przyjemnością informujemy o przyznaniu przez Sejmik Województwa Łódzkiego nagrody w dziedzinie kultury za 30 lat działań na rzecz ochrony zabytków kolejnictwa oraz 25 lat działalności w zabytkowej Parowozowni Skierniewice. Więcej:
http://www.psmk.org.pl/psmk-z-nagroda-sejmiku-wojewodztwa-lodzkiego/

Artykuły powiązane

 • Nowy - XIV sezon w Parawozowni

  5 maja - Początek XIV sezonu turystycznego w Parowozowni Skierniewice

 • Jubileusz 30.lecia PSMK

  7 października 2017 odbył się specjalny Dzień Otwarty w zabytkowej Parowozowni Skierniewice, w trakcie którego miał miejsce piknik z okazji 30. urodzin PSMK oraz 25 lat działalności w Skierniewicach.

 • Jubileusz Stowarzyszenia Miłośników Kolei

  7 października 2017 -Jubileusz 30. lecia PSMK

 • Obóz wolontariacki w Parowozowni 2017

  Idąc za ciosem, także i w tym roku członkowie Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei postanowili zorganizować obóz wolontariacki w stanowiącej własność organizacji Parowozowni Skierniewice. 

 • XIII sezon turystyczny w Parowozowni

   

  od 6 maja - sezon turystyczny w Parowozowni

 • Wakacje w parowozowni

  Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei podpisało umowę z Narodowym Instytutem Dziedzictwa na realizację projektu  pt. Wolontariat na rzecz dziedzictwa kulturowego kolei jak forma międzypokoleniowej edukacji technicznej finansowanego z programu Wolontariat na rzecz dziedzictwa. Projekt będzie realizowany na terenie zabytkowej Parowozowni Skierniewice.

Copyright © 2007 - 2017  ESTET

Register

User Registration
or Anuluj