Pogotowie archiwalne (F)teki

Pogotowie archiwalne (F)teki

Są takie pozostałości po przodkach, które mamy obowiązek zabezpieczyć, zadbać i przekazać następnemu pokoleniu.

Niejednokrotnie dochodziły do nas informacje o pamiątkach rodzinnych, porzuconych rupieciach ze strychach, z którymi ktoś postanowił zrobić porządek.

Te na pozór bezużyteczne i nic nie warte śmiecie są naprawdę skarbami naszej historii, świadectwami minionej epoki po naszych przodkach.

Zwracamy się z apelem do wszystkich, bezpośrednio czy pośrednio mających do czynienia z materiałami archiwalnymi typu: stare fotografie, dokumenty, gazety, ilustracje, jak też przedmiotami o pochodzeniu sprzed wielu lat np. butelki, kapsle, budziki, żelazka i wielu innych, o przekazywanie tych niechcianych rzeczy do nas. Uratować przed zniszczeniem tego dobra może okazać się także informacja do nas skierowana.

Dobrze, jeśli osoby w rodzinie przejmą opiekę nad znaleziskiem i zabezpieczą je. My z kolei będziemy wdzięczni jeśli zechcecie, w takiej sytuacji, udostępnić nam je do zreprodukowania.

Wystawa "Samowolka" 2003

Eksponaty na wystawie "Nasze kolekcje" 2015

 

Trakt historii

Więcej Artykułów

W 1915r. skierniewicki bażantarnik Karol Nemethy, na widok Niemców wycinających świerki, które zasadził czterdzieści lat wcześniej w Bażantarni,...

Rondo tematów

Więcej Artykułów

Czterdzieści lat temu i długo potem Fiat 126p, zwany maluchem na ulicach naszych miast rządził niepodzielnie!

Zaułek video

Więcej Video
Watch the video

Aleja krajoznawczo-przyrodnicza

Więcej Artykułów

Pasaż Biznesu

Więcej Artykułów

W czasie pandemii korzystanie z lokali gastronomicznych niestety nie jest możliwe.